Forerunner 235 a mobilním telefonem Windows 10

Dosud jsem používal Microsoft Band 2 od Microsoftu, který výborně a jako první podporoval Windows Phone. Bohužel dosloužil. Jeho náhradou se stal Garmin Foreruner 235.

Připojení k chytrého náramku k telefonu postaveném na operačním systému Windows W10 (Lumia 950) nebyl žádný problém. Garmin navíc dodává vlastní aplikace nejen pro telefony, ale také pro desktop. Praktické zkušenosti s hodinkami, aplikacemi a propojením s MT Lumia 950 jsou následující.

 
 

Pro mobilní telefon existuje aplikace „Garmin Connect Mobile“. Aplikace se instaluje ze Store bez problémů. Je velmi bohatě vybavena. Můžete sledovat svůj srdeční tep, kroky, kalorie, spánek, ….. Vše je v češtině a dokonce také nápověda a tipy. Což je pro začínajícího sportovce výborná pomůcka. Například upozornění, že „dnes máte svůj nejlínější den a zda nechcete jít běhat“, i takové to tipy aplikace nabízí. Tím však výhody končí. Notifikace neběží se zamknutou obrazovkou a spojení přes bluetooth vypadává. Po výpadku se buď chytne, stačí vypnut aplikaci, nebo je potřeba opět provést párování. Stává se to hlavně pokud nemáte připojení k internetu. Aplikace jej vyžaduje. Takže, pokud chci mít stále aktuální data celý den, musíte mít nejlépe zapnuté LTE a nejlépe odpojené WIFI. Nevím zda je to specifikum jen mého telefonu, ale takto mi to funguje. WIFI občas zazlobí a opět je nutné provést párování. Chová se to nahodile. Ne vždy a ne často, ale je to nepříjemné.

 
 

Stejná aplikace je také pro desktop. Zde je však další aplikace „Garmin Express“. Tato aplikace slouží jen na synchronizaci a nastavení hodinek. Výborně se sní nahrávají aplikace včetně jejich nastavení. Použití najde především pro synchronizaci a nastavení widgetů a aplikací.

 
 

Ještě pár poslední drobnosti bych náramku vytknul. V základu omezený druh aktivit. Takže v podstatě jen běháte nebo jezdíte na kole. Pokud se jedná o jinou aktivitu je potřeba původní aktivitu editovat nebo použít aplikaci z Garmin obchodu. Další problém jsem zaznamenal a to s plavání. 4as běží, vzdálenost však nikoli. Možná se jedná o moji uživatelskou chybu, ale s takovými to nečekanými problémy od renomované firmy jsem nepočítal.

 
 

Celkově jsou hodinky výborné, jen ty aplikace je ještě potřeba doladit.